Timbertech Buildings

TimberTech Ahşap Yapı Statik Hesap Programı (TimberTech Buildings), Trento Üniversitesi’nde doğan ve TimberTech tarafından geliştirilen ahşap perde duvar yapılarının analizi ve tasarımı için bir tasarım yazılımıdır. 

Hem CLT (Çapraz Lamine Ahşap) hem de platform hafif çerçeve sistemlerini destekler.

Güvenilir, ustalaşması hızlı ve kullanımı kolay, sürekli ve otomatik olarak güncellenirTimberTech Buildings yazılımı, DXF ithalatından hızlı modelleme ve analiz yoluyla hesaplama raporları, çizimler, IFC modelleri ve metrajların dışa aktarımına kadar ahşap yapı tasarımcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Ahşap yapılarınızın tasarımı ve analizini yapabilceğeniz Timbertech Buildings Yazılımın genel özelliklerine bakalım.

GRAFİK ARAYÜZÜ

3D grafik arayüzü, yapısal modeli hızlı ve verimli bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

Timbertech Buildings

3D GÖRÜNTÜLEYİCİ

3D Görüntüleyici, modelleme üzerinde daha fazla kontrol için yapısal elemanların ekstrüde görünümüne izin verir ve BIM teknolojisi daha fazla verimlilik ve üretkenlik sağlar.

Timbertech Buildings

AHŞAP MALZEME VERİTABANLARI

Ahşap yapı elemanlarının ve ahşap malzemelerin fiziksel-mekanik ve geometrik özellikleri yazılımda önceden yüklenmiştir.

Örneğin, önde gelen CLT panel üreticilerinin (Binderholz, Stora Enso, KLH, LENO, Mayr Melnhof, Rubner Holzbau, XLAM Dolomiti, Essepi, Diemme Legno, LA COST, Area Legno, Artuso Legnami, Calet, Hasslacher) ürünlerini bulabilirsiniz. Norica Kereste, Holz Albertani).

AHŞAP BİRLEŞİM VERİTABANLARI

Ana Avrupalı üreticilerin (Rotho Blass, Wuerth, Simpson StrongTie, Borga Italia, Roofrox) ürünlerinin özelliklerini içeren dahili veri tabanları vardır. Kullanıcı ayrıca,kuvvet ve sertliklerini değiştirerek mevcut bağlantıları özelleştirebilir.
Farklı tipte bağlantı elemanları seçebilirsiniz: düz çiviler, dişli çiviler, anker çivileri, zımba telleri, vidalar ve tam dişli vidalar.
Farklı bağlantı türleri de seçebilirsiniz: tek ve çift tespit ankrajları, germe kuvvetleri için zımbalı metal plakalar, ahşaptan betona açılı braketler, ahşaptan ahşaba açılı braketler, kesme kuvvetleri için zımbalanmış metal plakalar.

Timbertech Buildings

DUVAR ÖZELLİKLERİNİ TANIMLAMA

Yazılım, kullanıcıyı CLT ve çerçeve duvarların geometrik ve mekanik özelliklerinin tanımlamasına yönlendirir.

Timbertech Buildings

DÖŞEME ÖZELLİKLERİ

Yazılım, kullanıcıyı CLT ve çerçeve duvarların geometrik ve mekanik özelliklerinin tanımlamasına yönlendirir.

Timbertech Buildings

BİRLEŞİM ÖZELLİKLERİNİN TANIMLANMASI

Kullanıcı, hem zemin kat hem de üst katlar için kesme ve çekme kuvvetleri için birleşimleri basit ve sezgisel bir şekilde tanımlayabilir.

Timbertech Buildings
Önceki İçerikIntersoft Intellicad 2023
Sonraki İçerikAutoCAD 2023

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz